HAKKIMIZDA

Doğanlar Yatırım Holding

Ticari hayatına 1970’li yıllarda Baba Ali Doğan’ın Doğan Mobilya’yı kurmasıyla başlayan Doğanlar Yatırım Holding, seneler içinde istikrarlı bir şekilde büyüyerek, hem toplumsal hem de ekonomik kalkınmaya katkıda bulunmak misyonuyla ilerleyen ve farklı sektörlerde hizmet veren bir şirketler grubu haline gelmiştir.

Sadece ülke ekonomisi için çalışmakla kalmayan; sosyal sorumluluk projeleriyle eğitim, sağlık, kültür, sanat ve çevreye de büyük önem veren Doğanlar Yatırım Holding, aynı zamanda ihracat yapmayı sürdürdüğü 65 ülkeyle uluslararası ilişkilere de katkıda bulunmaktadır.

Farklı kıtalardan çeşitli kurum ve kuruluşlarla işbirliği yapan Doğanlar Yatırım Holding, dünyanın en ileri standartlarına uygun ürün gamları ve bunu kanıtlayan çok sayıda kalite güvence belgesiyle Türkiye için inovatif ve küresel bir kurum örneği oluşturmaktadır.

Doğanlar Yatırım Holding, iddialı çalışmalarıyla, Türkiye’nin en büyük 100 grubu arasındadır. 10.000 kişilik bir aileye sahip Doğanlar Yatırım Holding, bu başarılı çalışmalarıyla ülke ekonomisine katkılarına gururla devam edecektir.

Vizyonumuz

Yönetilebilir riskleri olan tüm iş kollarında fırsatları, yatırıma dönüştürmek.

Misyonumuz

Grup şirketleriyle birlikte uluslararası ölçekte daha etkin bir grup haline gelmek.

“İletişimin uluslararası gücüne inanan Doğanlar Yatırım Holding, benimsediği prensip ve ilkeler, sahip olduğu açıklık-şeffaflık politikasıyla; ticari faaliyetleriyle olduğu gibi iletişim faaliyetleriyle de tüm sosyal paydaşları için değer üretmeyi hedefler…”

Değerlerimiz

Doğanlar Yatırım Holding, istikrarlı büyüme ve sürdürülebilir kârlılık politikaları doğrultusunda, Biga’da doğup bugün uluslararası arenada faaliyet gösteren bir grup haline gelmiştir. Holding grup şirketleriyle birlikte, sadece ülkemiz insanına değil tüm insanlığa sunduğu hizmeti ve katkıları artırmayı istemektedir. Doğanlar Yatırım Holding’i geleceğe taşıyacak yapılanmanın ve ortaya konulan vizyonun esasında da bu hedef bulunmaktadır.

Doğanlar Yatırım Holding, iş yapışını belirleyen temel yaklaşımları bir ilkeler bütünü olarak ortaya koymuş ve kuruluşundan bu yana bu ilkelere sahip çıkmıştır. Bu ilkelerin temel felsefesini “insana ve doğal hayata saygı” oluşturmaktadır.

Doğanlar Yatırım Holding, kurumsal yapısından aldığı güçle; çalışanlar, müşteriler, tedarikçiler, iş ortakları gibi tüm tarafların holdingin paydaşı olmaktan onur duymalarına vesile olacak bir iletişim yaklaşımıyla faaliyetlerini sürdürür.

 

Kurumsal İlke ve Değerlerimiz;

Başarı

Şeffaflık

Sıcaklık

Dürüstlük

Bütünlük

Çalışkanlık

Sorumluluk

Kararlılık

Tarihçe

1972

Doğan Mobilya kuruldu

Baba Ali Doğan’ın, Doğan Mobilya’yı kurmasıyla mobilyacılık sektörüne ilk adım atıldı.

1987

Doğtaş AŞ kuruldu

6 kardeş birlikte Biga’da Doğtaş AŞ’yi kurdu ve Türkiye genelinde mobilya mağazalarını yaymaya başladı.

1994

İlk ihracat yapıldı

Doğtaş ilk ihracatını Arnavutluk’a yaptı ve yurtdışına bayilikler vermeye başladı.

2008

TURQUALITY programına dahil oldu

Küresel bir marka “TURQUALITY” adayı olarak seçildi ve “TURQUALITY” destek programına dahil oldu.

2012

Kelebek Mobilya aramıza katıldı

Mobilya şirketi Kelebek’in en büyük payını alındı ve Türk mobilya sektöründe ikinci büyük yatırımcı oldu.

2012

Doğanlar Yatırım Holding kuruldu

Mobilya, inşaat, enerji ve perakende sektörü başta olmak üzere çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren Doğanlar Yatırım Holding kuruldu.